Pod nieco tajemniczą nazwą kryje się mechanizm składający się z dwóch ramion i kół zębatych, który jest sercem roweru. Korba rowerowa stanowi ważny element napędowy jednośladu. Bez tego elementu jazda na rowerze byłaby niemożliwa. W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości korby, które zostały zaprojektowane oraz wyprodukowane przez światowego producenta. Mechanizm korbowy do roweru jest napędzany siłą mięśni podczas pedałowania. Wszystko po to, by zoptymalizować jakość i prędkość jazdy na dwóch kółkach.

Korby Rowerowe

Ustaw kierunek malejący

Korby Rowerowe

Ustaw kierunek malejący

Profesjonalna korba rowerowa

Polecanymi produktami są modele marki Shimano. W naszym asortymencie znajdują się korby do roweru crossowego, MTB, czy górskiego. Układ napędowy roweru został wykonany z najwyższej jakości komponentów, które mogą służyć użytkownikom przez wiele lat. Korby rowerowe przygotowane przez producenta Shimano są jedną z najlepszych propozycji na rynku. W związku z tym nie mogło ich zabraknąć w naszej ofercie. Proponujemy części napędu, kompakty oraz systemy zintegrowane.

Mechanizm korbowy w rowerze

Element osprzętu rowerowego służy do przeniesienia siły mięśni nóg na łańcuch. Korba do roweru jest zazwyczaj mocowana na ramie jednośladu. Przy zakupie takiego elementu warto sprawdzić kompatybilność z suportem. Mechanizmy korbowe zwiększają sztywność całego układu napędowego. Korby do roweru powinny być ustawione względem siebie pod kątem 180 stopni. Dzięki temu jednoślad może działać w miarę płynnie nawet przy codziennej eksploatacji.

Korby rowerowe – rodzaje

Najczęściej spotykanym mechanizmem w rowerach MTB jest korba rowerowa 1-rzędowa. Jednoślad wyposażony wyłącznie w pojedynczą zębatkę bywa najbardziej komfortowy. Na polskim rynku dostępne są również rowery , w których znajduje się korba 2-rzędowa. Ten rodzaj mechanizmu korbowego występuje częściej w modelach wyścigowych. W starszych rowerach najczęściej spotykana jest korba 3-rzędowa. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem na naszej stronie!

*Rabat naliczany jest na produkty nieprzecenione. Rabat nie obowiązuje na rowery.