Top 5 męskich butów snowboardowych, które znajdziesz obecnie na wyprzedaży

Buty to najważniejszy element wyposażenia snowboardzisty, od którego najlepiej zacząć kompletowanie własnego sprzętu. Zaczynasz właśnie swoją przygodę ze snowboardem lub Twoje stare buty nadają się do wymiany? Nadeszła idealna pora na zakup nowej pary – w sklepach trwają wyprzedaże, więc możesz upolować nowiutkie buty w dobrej cenie. Poniżej opisujemy kilka ciekawych propozycji.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jakie buty snowboardowe są najczęściej wybierane od kilkunastu lat?
  • Które męskie buty upodobali snowboardowe sobie zawodnicy z teamu Burton?
  • Jaki model ułatwia podchodzenie pod górkę i został zaprojektowany z myślą o splitboardzie?

W skrócie

W sklepach trwają wyprzedaże, więc to idealny moment na zakup nowej pary butów snowboardowych. Jeśli szukasz miękkiego modelu, który wybacza błędy, pomyśl o Burton Moto. Bardziej zaawansowani snowboardziści z pewnością docenią modele Ion i Photon za sztywniejszy flex i bardziej precyzyjną kontrolę nad deską. Z kolei riderzy, którzy znaleźli swoją drogę poza wyznaczonymi trasami, pokochają model Tourist, w którym podchodzenie pod górkę stanie się znacznie przyjemniejsze.

Burton Moto

Ten model to najlepiej sprzedające się męskie buty snowboardowe od kilkunastu lat. Co roku stawiają na nie tysiące snowboardzistów. Zastanawiasz się dlaczego? Moto to funkcjonalność i wygoda dla Twoich stóp w przystępnej cenie. Zastosowanie technologii Sleeping Bag i Total Comfort sprawia, że są wygodne już od pierwszego założenia, a stopy nie marzną nawet w wyjątkowo mroźne dni. W tym sezonie kupisz je w dwóch wariantach: z ekspresowym systemem sznurowania BOA lub precyzyjnym i łatwym w obsłudze Speed Zone. Buty Moto są niezwykle miękkie i wybaczają błędy, co z pewnością spodoba się mniej doświadczonym snowboardzistom – można w nich szlifować umiejętności w każdym terenie. Chcesz dowiedzieć się więcej? Modelowi Moto został poświęcony osobny wpis.

Burton Photon

Burton Photon to buty dla wymagających riderów, którzy chcą się cieszyć precyzyjną kontrolą nad deską w każdych warunkach. W tym celu zastosowano system szybkiego sznurowania Boa Coiler, z unikalną technologią Lockdown i trzema strefami sznurowania wokół kostki. Rozwiązania te przekładają się na oszczędność czasu i lepsze trzymanie pięty. Podeszwa (częściowo wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu) oferuje skuteczną amortyzację, a jej gumowe kolce przydadzą się podczas zdobywania szczytów. Co więcej, buty Burton Photon to wygoda od pierwszego założenia oraz komfort cieplny, niezależnie od pogody. W tym celu zastosowano folię Sleeping Bag, która działa jak ratownicze koce termiczne.

Burton Ruler

Ruler to model o średnim flexie, który pomoże Ci w podnoszeniu umiejętności, aż do profesjonalnego poziomu. Język PowerUp to szybkość, precyzja i duża energia wybicia, więc buty sprawdzą się zarówno na górskich zboczach, jak i w snowparku podczas szlifowania nowych trików. Ruler to wygoda i komfort cieplny dla Twoich stóp, niezależnie od warunków zewnętrznych. Zastosowano w nich rozwiązania znane z butów z najwyższej półki, takich jak Ion, w nieco bardziej przystępnej cenie. Co ciekawe, w tym roku Burton wypuścił go z dwoma systemami amortyzacji do wyboru.

Burton Ion

Te buty pokochali zawodnicy z teamu Burton za bezkompromisowa wygodę, ogromną energię wybicia oraz precyzyjne wyczucie deski. Ion to model dla doświadczonych riderów, który charakteryzuje się sztywnym flexem. Wewnętrzna wyściółka DRYRIDE Heat Cycle efektywnie odprowadza wilgoć i zapewnia komfort cieplny. Dodatkowo wspomaga ją podeszwa ReBounce, która wraz z systemem AutoCANT, odpowiada za doskonałą amortyzację, bez względu na panującą temperaturę. W tym roku buty Ion są dostępne z dwoma systemami sznurowania do wyboru: Boa lub Speed Zone.

Burton Tourist

Ten model został zaprojektowany z myślą o splitboardingu, więc poczujesz się w nich jak kozica górska. Tourist sprawdza się zarówno podczas jazdy w puchu, jak i podchodzenia pod górkę, gwarantując lepszy poślizg nawet na fokach. Model posiada szereg zaawansowanych rozwiązań, które gwarantują, że stopy pozostaną ciepłe i suche w każdych warunkach. Lekka, podeszwa z gumowymi klockami bieżnika ucieszy miłośników przyrody doskonałą przyczepnością oraz faktem, że częściowo wykonano ją z materiałów z recyklingu. Z kolei poduszka B3 Gel i technologia ReBounce to doskonała amortyzacja niezależnie od temperatury. Wygląda na to, że Burton Tourist to buty stworzone z myślą o odkrywaniu świata!

Szukasz idealnej pary butów snowboardowych? Koniecznie sprawdź wyprzedaże na lulagoga.pl.

Źródło zdjęć: lulagoga.pl, unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *