Kombinezon na snowboard, który rośnie wraz z dzieckiem – system Burton Room-To-Grow™

Uprawiany rekreacyjnie sport wpływa pozytywnie na rozwój dziecka, więc warto zachęcać pociechę do różnych aktywności, w tym sportów zimowych. Z deską snowboardową można oswajać już 3-letniego malucha, choć na początku powinna być to raczej zabawa. Na systematyczną naukę przychodzi czas w wieku 5–6 lat, ale wielu rodziców czeka znacznie dłużej z zapisaniem dziecka do szkółki. Często wynika to z obawy przed koniecznością kupowania co sezon drogich ubrań i sprzętu, gdy maluch błyskawicznie z nich wyrasta. Na szczęście producenci ubrań wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Firma Burton ma w swojej ofercie kombinezony snowboardowe, które rosną razem z dzieckiem.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego kombinezon to idealne rozwiązanie dla dzieci uczących się jeździć na desce lub na nartach?
  • Jak to możliwe, że ubrania z systemem Room-To-Grow™ rosną razem z dzieckiem?
  • Jakie zalety posiadają kombinezony snowboardowe marki Burton?

W skrócie

Ciepłe, nieprzemakalne i wygodne spodnie, kurtki i kombinezony dla dzieci marki Burton posiadają system Room-To-Grow™, więc posłużą maluchowi więcej niż jeden sezon. Czerwony szew od strony podszewki można łatwo przeciąć, aby uwolnić ukrytą zakładkę materiału i  wydłużyć nogawkę lub rękaw o około 3,5 cm.

Burton Room-To-Grow™, czyli ubrania, które rosną razem z dzieckiem

Wszyscy rodzice cieszą się, widząc, że ich dziecko rośnie i zdrowo się rozwija. Niestety szybki wzrost ma również swoje negatywne strony – konieczność częstego kupowania nowych ubrań. Jest to szczególnie bolesne w przypadku drogich kurtek zimowych czy kombinezonów na deskę lub narty. Na szczęście firma Burton znalazła rozwiązanie tego problemu, którym jest system Room-To-Grow™. Wyposażone w niego kurtki, spodnie i kombinezony będą służyć dziecku znacznie dłużej ze względu na możliwość wydłużenia rękawów i nogawek.

Jak to działa?

W rękawach i nogawkach kombinezonów, kurtek i spodni z systemem Room-To-Grow™ od strony podszewki znajduje się dodatkowy czerwony szew. Gdy dziecko podrośnie, można go łatwo usunąć, ostrożnie przecinając wszystkie nitki. W ten sposób uwalniamy dodatkową zakładkę materiału, która wydłuża nogawkę lub rękaw o około 3,5 cm. Dziecko może korzystać z ciepłego i wygodnego kombinezonu przez kolejny sezon, a rodzice przez jakiś czas nie muszą się martwić zakupem nowych ubrań snowboardowych.

Inne zalety kombinezonów marki Burton

Poza systemem Room-To-Grow™, dziecięce kombinezony posiadają szereg innych rozwiązań, które zwiększają wygodę i zapewniają dzieciom komfort cieplny, niezależnie od temperatury. Wysoka wodooporność i klejone szwy chronią przed śniegiem, deszczem i innymi kaprysami pogody, a ocieplina Thermacore zabezpiecza przed mrozem. Rękawy posiadają mankiety z otworami na kciuki, więc śnieg nie przedostanie się do środka nawet podczas bitwy śnieżnej. Co więcej, kombinezony Burton są szyte z materiałów o ciekawej kolorystyce i wzorach, więc dzieci po prostu je uwielbiają!

O czym pamiętać, wybierając dla dziecka ubrania na zimę?

Podczas jazdy na nartach i snowboardzie, lepienia bałwana czy innych zabaw na śniegu, dziecko jest w ciągłym ruchu. Zwykła kurtka zimowa lubi się podwijać, co może się skończyć odkryciem nerek i brzucha, a w konsekwencji wychłodzeniem organizmu i przeziębieniem. Aby zapewnić komfort cieplny aktywnemu maluchowi, warto pomyśleć o kombinezonie lub dobrej kurtce z fartuchem śnieżnym i systemem podpinania spodni. W ich przypadku nie ma mowy o podwijaniu się i wystawieniu na mróz wrażliwych części ciała. Kombinezon to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci stawiających pierwsze kroki na desce czy nartach. Podczas nauki nie musimy się martwić, że śnieg dostanie się pod ubrania przy upadku lub plecy zostaną odsłonięte, gdy dziecko usiądzie na krzesełku wyciągu. Inwestując w dobry kombinezon, zapewniamy maluchowi optymalne warunki do nauki i nie musimy się martwić, że zimno zniechęci go do nowego sportu.

Szukasz kombinezonu zimowego lub innych ubrań snowboardowych dla siebie lub swojego dziecka? Koniecznie odwiedź lulagoga.pl! Znajdziesz u nas odzież z systemem Room-To-Grow™ i wiele innych ciepłych i wygodnych ciuchów.

Zdjęcia: lulagoga.pl, unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *